سواحل کیش

يكى از شگقتيهاى جزيره مرجاني كيش، سواحل آن است . خاک کیش دارای ساخت مرجانی است و با رنگ نقره فام در زيرآفتاب از درخشندگي خيره‌كننده‌اي برخوردار است . اين ويژگي را بسياري از سواحل دنيا كه از ماسه خاكستري پوشيده شده اند، ندارند . آب دريا در ساحل اين جزيره شفاف و روشن است و تا فاصله‌اي دور مي توان كف دريا را به راحتي تماشا كرد . کارشناسان محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجان های پیرامون جزیره نسبت می دهند آنها معتقدند که مرجان ها به صورت طبیعی موچب تصفیه آب و شفافیت سواحل جزیره می شوند .

سواحل کیش

ماهي‌ها و ديگر آبزيان موجود در سواحل كيش از استثنايي‌ ترين ويژگي اين جزيره به شمار مي‌روند در عين حال مرغوب‌ترين ماهي‌هاي خوراكي كشور نيز در همين سواحل توسط شركت صيد كيش و بوميان ماهيگير صيد مي شود .

در سواحل آرام کیش بر خلاف سواحل دیگر جهان میتوان از نمایش فردی و اجتماعی ماهی های رنگارنگ بهره برد و به تماشا نشست . این سواحل عاری از هرگونه موجود آزار دهنده است و در چهار فصل سال (بهار و تابستان درشب) از این زیباییهای منحصر به فرد طبیعی وعظمت خلقت استفاده نمود . تفریحاتی چون ماهیگیری ، قایق سواری ، غواصی ، اسکی روی آب و غیره .

سواحل کیش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید